Znaczenie heksagramu

Heksagram bardzo często pojawia się wielu wierzeniach i kulturach na całym świecie. Co jednak mówi się o jego podstawowym znaczeniu?

magiczny heksagram

Amulet heksagram i jego znaczenie

Heksagram (https://www.czarymary.pl/p_856209_heksagram_unikursalny_srebro – zobacz przykład wykorzystania) został zbudowany z dwóch trójkątów równobocznych, które wierzchołkami skierowane są ku sobie. Bardzo wielu ludzi uważało, że jest to połączenie dwóch przeciwstawnych żywiołów, a także pierwiastka kobiecości i męskości. Jego korzenie sięgają aż po Daleki Wschód, gdzie znany był jako Wielka Yantra w hinduizmie oraz tantryzmie. Był on również uważany za symbol seksualnego zjednoczenia. Żydzi zaczerpnęli go z pełną świadomością jego seksualnej wymowy. Ponadto należy również przyjąć, że amulet heksagram stanowi odpowiednik znaku jing-jang, czyli połączenie przeciwieństw i panowanie nad nimi.

Amulet heksagram w magii

Heksagram jest jednym z silniejszych znaków magicznych. W magii oprócz tego, że pełni rolę uniwersalnego znaku magicznego i ochronnego, to stanowi również formę pieczęci. Heksagramem pieczętuje się dokonane rytuały. Często używany jest również jako wzmacniacz efektów magicznych. Bardzo chętnie wykorzystuje się go w różnego rodzaju biżuterii, talizmanach oraz amuletach. Jego najważniejszą rolą jest ochrona swojego właściciela przed złymi mocami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *