Archiwum kategorii: Geometria i magia

Znaczenie heksagramu

Heksagram bardzo często pojawia się wielu wierzeniach i kulturach na całym świecie. Co jednak mówi się o jego podstawowym znaczeniu?

magiczny heksagram

Amulet heksagram i jego znaczenie

Heksagram (https://www.czarymary.pl/p_856209_heksagram_unikursalny_srebro – zobacz przykład wykorzystania) został zbudowany z dwóch trójkątów równobocznych, które wierzchołkami skierowane są ku sobie. Bardzo wielu ludzi uważało, że jest to połączenie dwóch przeciwstawnych żywiołów, a także pierwiastka kobiecości i męskości. Jego korzenie sięgają aż po Daleki Wschód, gdzie znany był jako Wielka Yantra w hinduizmie oraz tantryzmie. Był on również uważany za symbol seksualnego zjednoczenia. Żydzi zaczerpnęli go z pełną świadomością jego seksualnej wymowy. Ponadto należy również przyjąć, że amulet heksagram stanowi odpowiednik znaku jing-jang, czyli połączenie przeciwieństw i panowanie nad nimi.

Amulet heksagram w magii

Heksagram jest jednym z silniejszych znaków magicznych. W magii oprócz tego, że pełni rolę uniwersalnego znaku magicznego i ochronnego, to stanowi również formę pieczęci. Heksagramem pieczętuje się dokonane rytuały. Często używany jest również jako wzmacniacz efektów magicznych. Bardzo chętnie wykorzystuje się go w różnego rodzaju biżuterii, talizmanach oraz amuletach. Jego najważniejszą rolą jest ochrona swojego właściciela przed złymi mocami.